تصفیه آب با استفاده از کوزه سفالی | فروشگاه اینترنتی پالینوس
فروشگاه اینترنتی پالینوس

داشبورد ورود و عضویت پالینوس

فروشگاه اینترنتی پالینوس

داشبورد ورود و عضویت پالینوس

فروشگاه اینترنتی پالینوس

داشبورد ورود و عضویت پالینوس

عضویت در سایت

تصفیه آب با استفاده از کوزه سفالی | فروشگاه اینترنتی پالینوس

تصفیه آب با استفاده از کوزه سفالی

0

طبق پژوهش های صورت گرفته، آب باران (در صورت تمیز بودن) بهترین آب برای بدن انسان می باشد. اما خب همیشه خدا هم که باران نمیبارد ! پس ما چطور میتونیم به آبی با کیفیت آب باران برسیم ؟

دکتر روازاده میگویند: « دانشمندان به این نتیجه رسیدند که اگر با خاک رس عالی و درجه یک، کوزه های گلی بسازیم، وقتی آب را داخل آنها میریزیم، بعد از گذشت سه روز هر آنچه در آب وجود دارد و مفید نمی باشد در داخل کوزه باقی می ماند و پس از آن، آبی که از بدنه کوزه به خارج تراوش شده است چیزی نیست جز آبی که خاصیت آب باران را دارد »

البته حتماً باید کوزه بدون لعاب باشد! زیرا در صورت داشتن رنگ و لعاب عمل تراوش انجام نخواهد شد.

جالب توجه است که اخیراً در تحقیقات صورت گرفته توسط یکی از اعضای موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان که از آب لوله کشی شهری استفاده نموده، گرچه آب را به طور کامل از آلودگی پاک ننموده است (زیرا توصیه ما استفاده از آب چاه یا چشمه برای تهیه آب سالم مانند آب باران از طریق این روش می باشد) اما با این وجود به وسیله همین روش یعنی استفاده از کوزه سفالی، ۶۰ درصد نیترات موجود در آب شهر پس از تراوش از کوزه کاهش پیدا کرده بود.

توجه داشته باشید اگر برای طولانی مدت از این کوزه استفاده کنیم تراوشات آن به خارج کاهش یافته یا به اصطلاح کوزه جرم می گیرد. برای رفع این مشکل دو راه حل وجود دارد. اول اینکه کوزه نو تهیه کنیم و دوم اینکه شن را داخل کوزه ریخته و به مدت چند دقیقه آن را تکان می دهیم تا جرم ها برطرف گردند.

در نهایت توجه داشته باشید، در صورتی که کوزه جدیدی تهیه کرده اید، آبی که در سه روز اول از آن تراوش شده است قابل استفاده نمی باشد ولی از روز چهارم به بعد، هر آنچه از آن تراوش می شود آبی سالم همانند آب باران می باشد، حتی اگر آب جدیدی به آب داخل کوزه اضافه نمایید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد 🙂

تگ ها :

دیدگاهتان را بنویسید

  • logo-samandehi
loading
loading